Haber Ve Duyurular
Döviz Kurları
Hava Durumu
Anket
Aktif anket yok !
Hızlı İletişim

Ana Sayfa
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları EAH Çalışanlarından Döner Sermaye Protestosu
 

Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları Hastanesi Personeli Döner Sermaye ödemelerindeki adaletsizliği protesto etmek amacıyla, Yemekhaneye gitmeme kararı aldı.

Döner sermaye ödemeleri iyileştirilinceye kadar eylemlerini sürdürmekte kararlı olan Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanlarına , Sağlık-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Sayın Şenol Şahin bizzat katılarak destek verdi.

Döner sermaye paylarının her geçen ay bir önceki aya göre giderek azaldığı ve riskli birim farkının dahi ortadan kalktığını ifade eden Sağlık çalışanları ;

"Döner Sermaye Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle Sağlık Bakanlığı, çalışanların döner sermayeden aldıkları ücretler ile ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Söz konusu yönetmelik değişikliğiyle, hekimlerin kadro unvan katsayıları arttırılırken, hekim dışı personelle ilgili bir artış yapılmadı. Bu durumun, başta eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışanlar olmak üzere hekim dışı personelin döner sermaye gelirlerinde kayba yol açtığını ne zaman göreceksiniz" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Sağlık çalışanları diğer hastanelerinde Döner Sermaye protestosuna katılmak suretiyle tepkilerini göstererek eylemin yurt çapında yayılmasını dilediklerini belirttiler.

 

Anahtar Kelimeler:
© 2012 Sağlık-Sen Ankara 1 Nolu Şube - Tüm Hakları Saklıdır.